ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

Ako správne strihať a tvarovať zázračný živý plot?

Často od Vás dostávame otázku ako správne strihať zázračný živý plot, aby ste získali krásny hustý plot.

Správne strihanie živých plotov - aby ste od začiatku nepokaziliČastou chybou je, že naši klienti nechajú túto rastlinu rýchlo "vybehnúť" hore. Takýto plot je ale z dolnej časti riedky a nie príliš estetický.

Pomocou tohto krátkeho videa Vám chceme ukázať správnu metódu strihania a zahustenia živého plotu.
 

Veľmi dôležité!
Ak živý plot sadíte na jar, potom ihneď (druhý deň) po vysadení musíte rastlinky skrátiť na 10-15 cm od zeme! Ak živý plot sadíte na jeseň, toto skrátenie potrebné urobiť hneď na jar nasledujúceho roka cca. v polovici marca, kedy sa príroda prebúdza.

Sadenice zázračného plotu druhej generácie už dodávame skrátené, ale aj tie sadenice môžete po zime skrátiť približne o 5 cm - ak ste náhodou dostali dlhší sadenice samozrejme ich musíte skrátiť na 10-15 cm.

Vďaka tomuto rezu naštartujete spiace púčiky a rastlina vypustí 3 až 5 nových vetiev. Tieto nové vetvy nechajte narásť do dĺžky 20-25 cm a potom aj tie skráťte na 10-15 cm. Rastlina znovu vypustí nové vetvy, ktoré po dosiahnutí 20-25 cm tiež treba skrátiť.

Tento zahusťovací rez vykonajte minimálne 3 krát.

Po treťom skrátení už môžete Váš živý plot začať tvarovať pomocou klasických nožníc na živý plot do lichobežníkového tvaru.

Dbajte na to, aby spodná časť lichobežníka bola trochu širšia ako horná časť. Týmto tvarom zabezpečíte dostatočné množstvo slnka pre každú časť rastliny a tiež spodná časť Vášho plotu zostane pekne hustá.

Pri tvarovaní postupujte nasledovne:
Vždy nechajte nové vetvy vyrásť do dĺžky 20-25 cm a potom vykonajte tvarovací rez. Váš živý plot nechajte "rast" bočne aj do výšky s odstupom 8-10 cm.

Po dosiahnutí požadovanej šírky a výšky môžete obmedziť vodu - prípadne umelé zavlažovanie úplne vypustiť. Živý plot potom už strihajte podľa potreby, aby ste zachovali estetickú formu.

Prajeme Vám veľa radosti so zázračným živým plotom.

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Facebook Comments Box

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.