ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

Všetky rastlinky sú chránené proti hnilobe koreňov.

Všetky rastlinky sú chránené proti hnilobe koreňov.

 

Táto skutočnosť je dôležitá preto, lebo zlým rozhodnutím, môžete na celý život infikovať vašu pôdu touto nebezpečnou chorobou.

 

Rosellinia necatrix, alebo hniloba koreňov je hubové ochorenie, jedná sa vlastne o pleseň na koreninovej sústave rastlín. (Upozornenie, nejedná sa o Grafióze.)

 

Táto zákerná choroba je obzvlášť ničivá na rastlinky, ktoré sú na tento pleseň citlivé. Pri sadení choroba je neviditeľná, lebo plesnivé spóry sú neviditeľné. Až neskôr, zbadáte, že to 100 zasadených rastliniek 20-30 zaostáva a nevyvíja sa žiadaným tempom. Vyzerajú tak, že len prežívajú.

 

Hniloba začne pôsobiť a zožierať najprv najtenšie vlásky, ktoré úplne zmiznú. Potom postupne zožiera aj hrubšie korene. Po čase, rastlina už nedokáže cez koreňovú sústavu prijímať živiny a vyschne. Len vtedy zistíme, že celá koreňová sústava zmizla, keď rastlinu vytiahneme zo zeme.

 

Najväčšie problémy však prichádzajú až teraz. Nateraz totiž pleseň infikuje celú vašu záhradu. Hoci čo vysadíte do tejto pôdy s veľkou pravdepodobnosťou bude nakazené.

 

Smutným javom je, že väčšina pestovateľov a predajcov rastlín v strednej a východnej Európe sa vôbec nezaoberá s prevenciou, teda s dezinfekciou rastlín. Tento postup totiž výrazne zdražuje pestovateľské náklady a skomplikuje i samotné pestovanie.

 

Nami predávané rastlinky zázračného živého plotu sú proti hnilobe koreňov ošetrené dvoma spôsobmi!

 

V západnej Európe kam tiež dodávame tieto rastlinky takáto ochrana je povinná. Naša firma chráni rastlinky zázračného živého plotu a teda aj Vašu záhradu dvojitou ochranou.

 

  1. Viacnásobné chemické ošetrenie
  2. Ozónové ošetrenie – čo je niekoľkonásobne efektívnejšie a k rastlinkám šetrnejšie riešenie.

 

Ošetrenie s ozónom (kyslík O3) je ošetrením maximálne prírodným a ničí všetky baktérie, vírusy a huby.

 

Všetky naše rastlinky sú dodávané s osvedčením o vykonaní ozónovej dezinfekcii.

 

Viac informácií o hnilobe koreňov - Rosellinia necatrix. (Vědecká synonyma, Dematophora necatrix R. Hartig 1883, Hypoxylon necatrix (Berl. ex Prill.) P.M.D. Martin 1968, Pleurographium necator (R. Hartig) Goid. 1935

 

https://www.ekovin.cz/korenokaz-revovy-roselinia-necatrix

Lajkujte, zdielajtee

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.