ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

V čom spočíva zázrak ponúkaného živého plotu? Pozrite si video.

V čom  spočíva tajomstvo zázračného živého plotu? Časť tajomstva sa dozviete z tejto video ukázky.

 

 

Objednajte zázračný živý plot teraz so zľavou >>>

 

Často sa nás pýtajú, v čom spočíva tajomstvo zázračného živého plotu.

Pravdu povediac neexistuje žiadne tajomstvo. Je máj, je tu vnútri trošku chladno, rastliny skladujeme pri nižšej teplote, respektíve je zopár vecí, ktoré každopádne pomáhajú, aby vynikajúci stav rastlín bol udržaný, alebo možno aj trošku zvyšovaný.

Zrejme vidíte tu v chladiacej miestnosti tieto zariadenia, tieto neslúžia na osvetlenie, tieto sú generátory ozónu. V jednom takomto priestore je inštalovaných 10-12 generátorov. Toto stačí na obsluhu približne 1,5 miliónov rastlín.

Ozón je vlastne 3-atómová molekula kyslíka, o ktorej treba vedieť, že funguje ako takpovediac neskutočne agresívny čistiaci prostriedok.  Ničí a zabíja baktérie, bacily, huby a plesne, tým vytvára sterilné prostredie pre rastliny.

Takýmto spôsobom, resp. znížením teploty a nastavením vhodnej vlhkosti vzduchu môžeme zabezpečiť, aby aj v máji boli rastliny zázračného živého plotu v takom stave, aby mohli byť vysadené.

Majú správnu vlhkosť a ako tu veľmi dobre vidno, púčiky nie sú ešte prakticky otvorené.

Táto rastlina môže byť bez problémov vysadená.

Vlhkosť vzduchu v komorách pravidelne meriame, vyšetrujeme a kontrolujeme, aby sme rastliny držali v optimálnom prostredí.
To je nesmierne dôležité. Tieto rastliny sú skladované za takých podmienok, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie kvalitatívne požiadavky, spĺňajú dokonca aj kanadské predpisy na ochranu rastlín, keďže ich dodávame aj to tejto krajiny.

Momentálne dodávame zázračný živý plot do 13-tich európskych krajín. Musíme v zásade vyhovieť veľmi prísnym požiadavkám.  Snažíme sa ich dodržať, spĺňať všetky tieto požiadavky. Pozornosť venujeme aj ochrane proti plesniam. Pleseň je veľmi zákerná choroba, hlavne ak napáda koreň rastliny. Jeden z najväčších problémov s plesňou je, že napadne rastlinu tam a vtedy, keď to ani nevidíme.

Pozorujeme len toľko, že rastlina sa nevyvíja tak, ako by sme to mohli očakávať, keďže pleseň už napadol jej koreň. Po plesňovej infekcii rastlina postupne vyschýna, až kým úplne vyschne.  Vtrhneme danú rastlinu a myslíme si, že sme tým vyriešili problém. Bohužiaľ tomu tak nie je, keďže plesňové spóry zostanú aj v zemi.  Tie potom za určitých teplotných a vlhkostných podmienok môžu okamžite napadnúť ďalšie, na to citlivé rastliny. Preto venujeme veľmi veľkú pozornosť ochrane proti plesni koreňov, aby sme zabezpečili, že s týmito rastlinami v žiadnom prípade neinfikovali prostredie ostatných rastlín plesňou koreňov, spórami plesňovej choroby.

To je obzvlášť dôležité z toho hľadiska, že brestovité rastliny utrpeli v 70-tich rokoch veľmi závažné straty, takmer 80% brestovitých rastlín vyschlo v dôsledku plesňovej choroby.  Táto rastlina je samozrejme odolná proti plesňovej chorobe, ktorá vtedy napadla brestovité rastliny, to naozaj nie je problém.

Trošku my ale túto otázku preháňame.Na základe výskumov sme sa dostali k záveru, že ak náležite pripravíme rastlinu a zabezpečíme také podmienky pre skladovanie a rast, ktoré bránia prítomnosti a tvorbe plesne koreňov, zabezpečíme sterilné prostredie, v takom prípade si môžeme byť skoro istý, že choroba nenapadne rastlinu počas jej životnosti.

Lajkujte, zdielajtee

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.