ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

Živý plot 12 aprila 2008

Denník živého plotu - 12. apríla 2008

 

Sobota, 12.apríla bola v mojom kalendári určená ako deň na záhradné práce. Mal som v pláne zasiať trávnik, a odburiniť záhradu. Ako obyčajne počasie sa mi znovu "vyšlo v ústrety". Bola zima, fúkal vietor, ale sem-tam vykuklo aj slniečko. Trávu som samozrejme nezasial, ale aspoň som pripravil pôdu. Nedeľné ranné bezvetrie som potom naplno využil, a teraz už len polievam, a čakám ako sa objavia prvé trávičky.

Samozrejme som využil príležitosť a spravil som pár fotiek aj o živom plote. Na fotkách z ulice (jarná výsadba) z diaľky ešte neukazuje nič zvláštneho. Avšak keď si rastlinky pozrieme z blízka, už sa pekne ukážu nové výhonky.

 
 

V záhrade, pri jesennej výsadbe zdá sa, že sa moje obavy bohu žiaľ splnili. Ešte starí majiteľ pozemku totiž časť záhrady ošetril s nejakým agresívnym zmesou proti burinám, a odvtedy tam nič nerastie. Skúšali sme všeličo, najprv vinič, potom jednoduchšie rastlinky ako proso, cibuľu, karfiol, ale všetko vymrelo. A vyzerá to tak, že zázračný živý plot tiež nevydrží všetko. Väčšina rastliniek sa ujalo, ale vyzerá to tak, že z vysadených 75 kusov som stratil tak 20 - 25. Ale ešte uvidím, že čo s tým spraví pravidelné polievanie.

 

 

 

Do zadnej časti záhrady som na jar vysadil rastlinky, ktoré mi zostali po vysadení z ulice. Bude to v podstate "kontrolná výsadba" bez pletiva SoviTex, a nebudem ich ani tak často polievať. Plánujem ich používať aj ako náhradu za odumreté rastlinky.

 

 
     

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.