ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

Živý plot na jar 2008

Denník živého plotu - výsadba na jar 2008

 

Po dlhom čase sa mi podarilo presvedčiť manželku, aby sme zrušili starý, orastený, škaredý živý plot z našej ulice, a aby sme tam vysadili ten náš zázrak. Podarilo sa, tak som na jar 2008 v marci vysadil i na našu ulicu živý plot z Turkmenstánskeho brestu. Takto aspoň budeme mať možnosť porovnať jesennú a jarnú výsadbu, aj keď pôda na ulici nie je najvhodnejšia pre akúkoľvek rastlinku. Samozrejme počasie ma znova nešetrila, neustále pršalo, tak som znovu sadil za nepriaznivých podmienok a po skončený prác som vyzeral jak prasa.

 

Bolo mi veľmi lúto do takého prostredia vysadiť ten zázračný plot, ale v týchto podmienkach určite bude mať možnosť dokázať, či je naozaj taká zázračná. Však si pozrite tieto zábery.S vodou som nešetril, vytvoril som poriadne bahno. Keď tá pôda je minimálne nevhodná pre akúkoľvek rastlinku, apoň nech vodu má ten môj živý plot dostatočne veľa.
Rastlinky som rozmiestnil - na rozdiel od jesennej výsadby som tuto zvolil možnosť výsadby do dvojradu - a potom som zakryl ich korene bahnom.
Chvíľu som si oddýchol, dal som si jedno pivečko, umyl som si ruky a potom som zahrabal jarok, a zasadené rastlinky živého plotu som ešte raz poriadne polial.
Rastlinky som nechal 1 deň oddychnúť a potom som ich ostrihal na odporúčanú veľkosť 10 - 15 cm. Bol som smutný, lebo po zákroku skoro nič nebolo vidno na našej ulici. Žiadna stopa po práci... Však posúďte sami
Situácia sa trošku zlepšila po uložení fólii Sovitex
Fotka z 28. marca - už sa objavili prvé púčiky po ostrihaní
   

 

 

 

Lajkujte, zdielajtee

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.