ZÁZRAČNE rýchlo rastúci živý plot

To pravé, s WonderHedge® technológiou.
Dokázaná kvalita v 16 krajín!

Ľutujeme, jarná sezóna vypredaná!

Prvé tvarovanie živého plotu - 29. júna 2008

Denník živého plotu - 29.júna 2008 - prvé tvarovanie živého plotu

Prvé tvarovanie - formovanie živého plotu. Za necelé 4 mesiace môj živý plot dosiahol priemernú výšku 80 cm, miestami, najvyššie rastlinky vybehli až do 90 - 110 cm výšky.

Napriek nesúhlasu manželky som sa rozhodol pre prvé tvarovanie, čiže drastické skrátenie živého plotu, aby živý plot bol ešte hustejší.

Samozrejme, ako som sľúbil ešte na začiatku, skúšobnú jarnú výsadbu ešte nechám ďalej rásť. Bohu žiaľ, sme pred tieto rastlinky zasiali kukuricu, preto tieto fotky nie sú najkvalitnejšie. Zato výška rastlín 80 - 100 cm je obdivuhodná.

     

No, a tu sú obrázky z jesennej výsadby.

Tieto rastlinky už raz boli skrátené, aj o tom som uverejnil obrázky. Vtedy sme len odstrihli koniec najdlhších výhonkov, aby sa rastlinky dobre zahusťovali. Samozrejme ešte stále vidíte tie diery pri tých rastlín, ktoré sa neujali (aj o tom som písal v niektorom z prvých príspevkov), ale mojim cieľom nie je ukázať len krajšiu stránku, ale úplne všetko.

Jesenná výsadba pred tvarovaním:

 
     
A rastlinky po tvarovaní:
 
 

Jarná výsadba živého plotu na ulici je rovnomerná, akurát na jednom konci je trošku riedka, pripisujem to extrémne kamenistou pôdou. To isté mi potvrdil aj pestovateľ živého plotu z MR. Podľa jeho vyjadrenia, aj v rámci jednej výsadby môžu byť niekedy aj extrémne veľké rozdiely vďaka rôznym vlastnostiam pôdy. Tieto rozdiely však zmiznú behom 2 -ch rokov.

 

Živý plot -jarná výsadba na ulici - pred tvarovaním

 
Živý plot po skrátení a tvarovaní:
 
     

Týmto ešte chcem poďakovať našim klientom, ktorí nám poskytli fotky svojich rastlín, a žiadam aj Vás, že keď máte chvíľu voľného času neváhajte, spravte pár fotiek a pošlite nám na náš email. Uverejníme ich!

 

Lajkujte, zdielajtee

Zázračný živý plot pestujeme a skladujeme v ideálnych podmienkach. Možné termíny výsadby sú:

jan feb mar apr máj jún júl aug sep okt nov dec
     

Prehlásenie: Uvedené hodnoty rastu platia pri dodržaní technológie pestovania a pri dostatočnom množstve živín, vody a slnečného žiarenia. Pri krajne nekvalitnej pôde alebo u rastlín ktoré sú vysadené na nevyhovujúcom mieste (napríklad do tieňa) môže byť rast pomalší ako sú uvedené pestovateľské hodnoty.